Pomazání

3. dubna 2012 v 15:24 | Petr Zika
Pomazání

2 Kor 12:9,10 ..."ale On mi řekl:Stačí,když máš mou milost,vždyť v slabosti se projeví má síla..."
..."největší sílu dostávám tehdy,když jsem s vlastními silami u konce."
2 Kor 3:5 ..."ponecháni jen svým vlastním schopnostem nedokázali bychom vůbec nic.Má-li naše práce přece nějaké výsledky,je to působením Boží moci."

Je to zvláštní,že u Boha a v Božím království některé věci fungují jinak než u lidí-v našich představách.
Tak například pomazání od Boha.
Řekli by jste,že nejvíc funguje,když se cítíte silní,když se vám daří-a někdy i to je možné,ale z toho může dojít k situaci,ve které byl ap.Pavel v jednom městě když kázal evangelium-říká jim,že byli v pokušení ho odmítnout,že byl nemocný,sláb,že neměl žádnou hezkou řeč atd. A přesto Bůh jednal v lidských srdcích,někteří uvěřili a vznikla tam církev,Bůh si použil Pavla v jeho slabosti.Stejně tak jeho chválu,když společně s dalším bratrem chválili Boha ve vězení,kde skončila jeich mise s okovama,zahanbení a slabí a přesto Bůh projevil svou sílu a otevřel dveře toho vězení a sejmul jejich okovy a navíc právě tam jim dal úspěch v jejich misii-v okovech,v nemohoucnosti...
To stejné vidím v Kristových blahoslavenstvích-je to otočené naruby v tomto světě-jak vám zní šťastní kterým se nedaří?
Někdy když vnímám pomazání tak mi jde všechno lehce,když vedu chvály,z toho pokazím na co sáhnu,sám se cítím "out",nic neprožívám a přesto za mnou lidi párkrát přišli a řekli mi,že to byl skvělej čas,že se jich Bůh dotkl-možná,že jste to už párkrát taky zažili.Aspoň mě to prostě někdy nedává smysl po lidsku a musím znovu žasnout nad Bohem a Jeho velikostí a odlišností (svatostí).
Je to ale osvobozující pro nás,když zjistíme,že to není o nás,ale o Bohu.Bůh se "prosazuje a prolamuje" sám i v naší slabosti,nemohoucnosti,neschopnosti-tam se projevuje Jeho síla a moc.
Neměli bychom jen hledat pomazání,především bychom měli být služebníky.

Zrovna nedávno,jsem vedl chvály na akci "Worship.cz - zajeď na hlubinu" a tam jsem se tomuhle znovu učil.
Byla to akce,kde byl dát opravdu prostor pro chválu,uctívání a modlitby,bylo to takové komornější,takže byl dobrý prostor na to zaměřit se na Boha a uctívat Ho,očekávat na něj,spojit se s ním.
Mě se to ale tentokrát samotnému nějak nedařilo a začal jsem z toho být trochu nervózní,nechtěl jsem Bohu "překážet",toužil jsem po tom,aby si to lidé mohli opravdově užít,aby jsme zajeli na tu hlubinu.
Sám jsem ale nic neprožíval a byl jsem z toho frustrovaný.Věděl jsem,že to nešlo zdaleka podle mých představ a toho jak jsem si to připravil,ale snažil jsem se být upřímný a dát ten čas opravdu Bohu a sloužit tím vedením chval.
No a na konci jsem byl příjemně překvapený,když Jiřina Markovová poděkovala kapele za to úžasné vedení,k tomu dodala,že je málo takových,kdo takto vedou chvály a uctívání a pak následoval opravdu dlouhý potlesk lidí-takové ocenění,to nás s klukama překvapilo,protože jsme byli opravdu trochu nervózní a nešlo nám to úplně jak bychom si představovali.No a co se stalo během těch chval-na konci dala Jiřka výzvu,ať přijde ten kdo se bude chtít modlit-a přišla holka,která chtěla přijmout Ježíše!!!Byli tam jen ty chvály,žádné kázání.
To že jsem neprožíval nic já,ještě nic neznamenalo-Bůh se projevil v mé slabosti,neschopnosti,Jeho síla a moc zasáhla lidská srdce a jedno natolik silně,že se rozhodlo vydat svůj život Kristu.
Je to pokořující,ale zároveň osvobozující!
Není to o nás,ale o Něm.
Čeká nás ještě vyšší stupeň pokory a poznání,jako ap.Pavla,kdy vyznával a chlubil se svými slabostmi,aby na něm spočinula Boží moc..."Vždyť když jsem sláb,jsem silný..."říká ap.Pavel.Musíme se do toho nějak dostat...
Když jsme se silami u konce a nedaří se nám podle představ,když necítíme pomazání,pak je tady ještě možnost,že se právě teď projeví Jeho moc a síla,to je úžasné!
Nebuďte frustrovaní,zmatení a odsouzení,když se vám nedaří,jste slabí a nevnímáte na sobě pomazání,ještě je tady On!
Jen zůstávejte v pokoře a v postoji služebníka,dělejte dál to co máte dělat.I když vám to někdy nepůjde-vést chvály a "naskočit",jen Ho opravdově chvalte dál a to stačí,ještě je tady On,Bůh,který se projevuje v lidské slabosti!!!
Nejde o to,aby jste byli za každou cenu úspěšní,ale aby jste byli služebníky s opravdovým srdcem pro Boha.

To co jsem ještě k tomu prožil na té poslední akci bylo to,že i když jsem nic sám neprožíval,tak před Bohem ta společná chvála měla obrovskou hodnotu-(1 Petr 1:7 ..."vaše víra (i chvála),má v Božích očích nesrovnatelně vyšší hodnotu než pouhé zlato...")-něco se dělo,co zatím nebylo vidět,byla to duchovní zbraň,která měla moc bořit hradby nepřítele a prolamovat Boží království na zem,světlo přicházeko do tmy,Bůh byl svým lidem uctíván!

Petr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama